Rozmaitości

„ Anioły z serca z sercem”

25.11.2015

      25. listopada 2015r odbyły się popołudniowe warsztaty „ Anioły z serca z sercem”. Celem spotkania było wykonanie aniołków dla uczniów mających zajęcia indywidualne w domu. Wykonane prace zostaną przekazane uczniom jako mikołajkowe prezenty. Zajęcia prowadziła p. Agnieszka Pańta.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom i zapraszamy na kolejne spotkanie 11 grudnia.Piekarskie Forum Kobiet

      Trzynastego czerwca przedstawiciele Zespołu Szkół im. Marii Grzegorzewskiej w Piekarach Śląskich uczestniczyli w spotkaniu Piekarskiego Forum Kobiet. Mieszkanki naszego miasta miały okazję posłuchać relacji przedstawionej przez mgr Aleksandrę Kocirę, ze stażu nauczycieli w Hiszpanii oraz obejrzeć prezentację multimedialną z trzech projektów unijnych. Z okazji siódmych urodzin Piekarskiego Forum Kobiet, panie z Rady Rodziców naszego Zespołu Szkół przygotowały tort dla wszystkich pań. Dyrektor Zygmunt Krawczyk na ręce radnej Sławy Umińskiej-Duraj przekazał podziękowania i życzył kolejnych lat owocnej działalności.Warsztaty panelowe

      7 czerwca 2014r. w Mysłowicach odbyły się I Regionalne Warsztaty Panelowe, w których uczestniczyli rodzice naszych uczniów oraz przedstawiciele grona pedagogicznego. Tematyką spotkania organizowanego przez Górnośląską Wyższą Szkołę Pedagogiczną były "Wielospecjalistyczne usługi dla osób z autyzmem na przestrzeni ich życia- stan aktualny a potrzeby". Uczestnicy warsztatów mieli okazję usłyszeć o naszej placówce i projektach unijnych, które pozwoliły na szkolenia grona pedagogicznego w Hiszpanii. Organizatorzy zapewnili o kontynuacji spotkań.

Opracowanie: mgr Ilona Brzozko-Kokoszka.


Promujemy naszą placówkę

      Piętnastego marca Zespół Szkół im. Marii Grzegorzewskiej był gościem Piekarskiego Forum Kobiet. Korzystając z zaproszenia, mieliśmy okazję zaprezentować działalność naszej placówki obecnym na spotkaniu mieszkankom naszego miasta i okolic. Oferta edukacyjna przedstawiona została w formie prezentacji multimedialnej, opatrzonej komentarzem mgr Sabiny Chromy - pedagoga szkolnego. O naszej Szkole Przysposabiającej do Pracy opowiedziała mgr Małgorzata Mróz - wychowawczyni najstarszej młodzieży. Spotkanie było również okazją do pokazania prac uczniów i nauczycieli. Mała wystawa wielkanocnych ozdób i upominków cieszyła się dużym zainteresowaniem wszystkich obecnych pań.Sprzęt sportowy dla Zespołu Szkół

      Z początkiem roku baza dydaktyczna naszej szkoły wzbogaciła się o nowy sprzęt sportowy. Uczniowie Zespołu Szkół im. Marii Grzegorzewskiej otrzymali elektronicznego darta oraz rower do korzystania podczas zajęć sportowych. Sprzęt przekazany został przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji z inicjatywy Prezydenta Miasta Stanisława Korfantego. Dzieci i młodzież cieszą się z nowych pomocy dydaktycznych i już czekają na kolejne atrakcyjne zajęcia.

Serdeczne podziękowania kierujemy do Prezydenta Miasta Piekary Śląskie Stanisława Korfantego oraz dyrekcji Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Piekarach Śląskich.