Pedagog szkolny

Bezpieczna droga do szkoły

6.09.2017

      6. września w ramach akcji profilaktycznej „Bezpieczna droga do szkoły” wszyscy uczniowie Zespołu Szkół wzięli udział w spotkaniu z przedstawicielami Komendy Miejskiej Policji w Piekarach Śląskich. Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego sprawdzili wiedzę dzieci i młodzieży dotyczącą poruszania się po drogach. W części praktycznej, każdy z uczniów miał okazję przećwiczyć poznane zasady, na przejściu dla pieszych.

      Serdecznie dziękujemy policjantom, którzy poprowadzili spotkanie z uczniami: mł. asp. Alicji Kowolik, sierż. szt. Dawidowi Olakowi i st. sierż. Dawidowi Witczakowi. Podziękowania kierujemy również do Komendanta Miejskiej Policji w Piekarach Śląskich.Bezpieczna droga do szkoły

9.09.2016

      9. września uczniowie Zespołu Szkół wzięli udział w zajęciach profilaktycznych dotyczących bezpieczeństwa podczas poruszania się po drogach. Prelekcję poprowadziła st. sierż. Aleksandra Zydyk z Komendy Miejskiej Policji w Piekarach Śląskich. Dzieci wykazały się sporą wiedzą na temat zasad obowiązujących pieszych, a podczas części praktycznej zaprezentowały swoje umiejętności. Pani policjantka przypomniała również o konieczności noszenia odblasków. Na zakończenie uczniowie podziękowali za spotkanie własnoręcznie przygotowanymi laurkami.