Imprezy szkolne

Dzień Komisji Edukacji Narodowej

      W dniu 13 października świętowaliśmy Dzień Komisji Edukacji Narodowej, gdzie podczas wspólnego spotkania grona pedagogicznego oraz pracowników administracji i obsługi z uczniami nie zabrakło miłych słów, uśmiechów i słodkich podarków. Po krótkim wprowadzeniu i serdecznych życzeniach miał miejsce barwny występ naszych uczniów. Po pierwszej części przyszedł czas na drugą - refleksyjną, pokazującą, że uczniowie są bardzo dobrymi obserwatorami...Święto Patrona Szkoły

       6. czerwca obchodziliśmy Święto Patrona Szkoły. Uroczystości rozpoczęły się od części oficjalnej, w sali parafialnej przy Bazylice NMP. Tradycyjnie zostały wręczone nagrody im. Marii Grzegorzewskiej dla wyróżniających się uczniów...


więcej >>

V Edycja Idola

       V edycja szkolnego Idola już za nami! Ach cóż to były za występy! Nogi same rwały się do tańca....


więcej >>

Dzień Śląski

      Miejsce, w którym spędzamy dzieciństwo zawsze pozostaje bliskie naszemu sercu nawet jeśli losy rzucą nas od niego daleko. Naszym miejscem na Ziemi jest Śląsk. Dlatego pielęgnujmy to wszystko, co się z nim kojarzy, czyli śląskie tradycje, gwarę i oczywiście kuchnię. Nasz „śląski dzień” był pełen atrakcji. Odwiedzili nas goście z Mdk Zespół Piekarzanki i zaśpiewali dla nas najpiękniejsze śląskie piosenki. Wszystkie klasy zaangażowały się w wykonanie dekoracji o tematyce regionalnej, a najstarsi uczniowie przygotowali pyszne smakołyki. Oczywiście był też typowy śląski obiad.

Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie, a szczególnie Radzie Rodziców, która hojnie nas wsparła.Kiermasz

      Kolejny kiermasz za nami. Wczoraj od samego rana można było podziwiać i kupować wspaniałe ozdoby wielkanocne przygotowane przez naszych uczniów, nauczycieli i rodziców. Pisanki, baranki i kurczątka wykonane zostały przeróżnymi technikami. Nie zabrakło także palm wielkanocnych i świątecznych dekoracji. Tradycyjnie, podczas kiermaszu, działała zaaranżowana kawiarenka, w której można było spróbować ciast, ciasteczek, wielkanocnej paschy oraz innych smakołyków. Dochód z kiermaszu przeznaczony został na rzecz Rady Rodziców. Koordynatorem imprezy była mgr Sabina Jaworska.

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowanie i przeprowadzenie kiermaszu wielkanocnego.„Tanecznym krokiem dookoła świata”

      Tegoroczny bal karnawałowy odbył się pod hasłem „Tanecznym krokiem dookoła świata”. Podobnie, jak w latach ubiegłych, impreza miała miejsce w Spółdzielczym Domu Kultury w Piekarach Śląskich.
      Uroczystego otwarcia balu dokonał dyrektor Zygmunt Krawczyk (w stroju arabskiego szejka), a wśród gości pojawili się przedstawiciele niemal wszystkich kontynentów. Wspaniale zaprezentowały się wszystkie klasy wraz z wychowawcami. Podziwialiśmy kostiumy Greków, Hiszpanów i Romów. Licznie reprezentowane były kraje arabskie. Dzięki pomysłowym stylizacjom przenieśliśmy się na chwilę do Kraju Kwitnącej Wiśni oraz Chin. Własnoręcznie wykonane elementy strojów mieli przedstawiciele Hawajów oraz mieszkańcy Afryki. Zawitali do nas również Hindusi oraz najmłodsi przedstawiciele „wioski dziecięcej”. Zaproszenie na bal przyjęli również członkowie zaprzyjaźnionych Klubów Seniora, w różnorodnych kreacjach. O taneczny nastrój i dobrą zabawę zadbał energiczny DJ Jaro. Stroną organizacyjną balu kierowały mgr Monika Kalus i mgr Małgorzata Mróz.

      Nasze podziękowania kierujemy do Pani Dyrektor Spółdzielczego Domu Kultury w Piekarach Śląskich Iwony Gizy za udostępnienie sali. Serdecznie dziękujemy Panu Jarkowi Wołczykowi za poprowadzenie imprezy. W szczególny sposób chcemy podziękować Radzie Rodziców za poczęstunek dla uczestników balu oraz przygotowanie kawiarenki. Dziękujemy wszystkim Rodzicom za zaangażowanie, a przedstawicielom Klubów Seniora za uświetnienie balu.Święta tuż, tuż…

      22. grudnia, tuż przed świętami, we wszystkich klasach zorganizowane zostały spotkania opłatkowe. Na pięknie nakrytych stołach znalazły się tradycyjne potrawy wigilijne oraz słodkie przysmaki. Nie zabrakło opłatka, a tym samym okazji do życzeń i serdecznych uścisków. W uroczystej atmosferze i przy dźwięku kolęd każdy mógł już poczuć świąteczną atmosferę. Miło było nam gościć w tym dniu rodziców naszych uczniów, którzy wspaniale włączyli się do przygotowań.

      Z okazji Świąt Bożego Narodzenia składamy wszystkim życzenia zdrowia, radości i pomyślności, a w Nowym Roku 2017 samych radosnych dni.„Jasełka”

      21. grudnia nasz zespół artystyczny zaprezentował publiczności tegoroczne przedstawienie jasełkowe. Artyści tańczyli i recytowali tak pięknie, że brawa rozbrzmiewały po każdym utworze. Niespodzianką dla widzów było pojawienie się nietypowych trzech króli i kolęda w języku niemieckim. Prawdziwą zaś perełką artystyczną- taniec regionalny w wykonaniu aniołów i pasterzy.Kiermasz świąteczny

      15 grudnia po raz kolejny w naszej szkole odbył się kiermasz bożonarodzeniowy z inicjatywy Dyrektora, Rady Pedagogicznej, Rady Rodziców oraz Uczniów ZS w Piekarach Śląskich . Jak co roku na przybyłych czekało wiele atrakcji. W kawiarence można było zakupić przepyszne ciasta, smalec i makaron, oczywiście swojskiej roboty. Nie zabrakło także oryginalnych ozdób świątecznych. Ich wybór był ogromny. Wszystko zostało przygotowane przez uczniów, nauczycieli, rodziców oraz członków klubu seniora. Piękne przedmioty cieszyły oko, a pomysłowość twórców zachwycała.
      Serdecznie dziękujemy wszystkim tym, którzy zaangażowali się w przygotowania do Kiermaszu Świątecznego! Po raz kolejny pokazaliście, że zawsze możemy liczyć na Wasze wsparcie i pomocną dłoń. Za to Wam serdecznie dziękujemy. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku również uda nam się go zorganizować, przede wszystkim po to by móc uszczęśliwić innych.Moto - Mikołaje

      Posiadają czerwone przebranie, czerwone czapki i białe brody, a ich sanie to głośne maszyny. Moto-Mikołaj ponownie u nas! 10.Grudnia, już od godziny 12stej, nasi uczniowie z niecierpliwością czekali na ich przyjazd. Kilkadziesiąt osób przebranych za Mikołaja, w dodatku na motocyklach, to nie jest codzienny widok. Śmiechom i okrzykom nie było końca. A potem...wspólna zabawa. Gościem imprezy był oczywiście Święty Mikołaj, który obdarował wszystkie obecne dzieci mnóstwem prezentów. Nie zabrakło również słodkości, a wśród nich ogromnego tortu.

      Dziękujemy Pani Izabeli Majchrzyk i wszystkim MOTO-MIKOŁAJKOM za ogromne serce i dostarczenie naszym dzieciom tyle radości. Mamy nadzieje, że spotkamy się znowu za rok.

Upominki od duńskiego Mikołaja

      7. grudnia nasz Zespół Szkół odwiedził pan Andrzej Cichy z Chrześcijańskiej Organizacji Charytatywnej „Tabita”. Jak co roku, o tej porze, nasi uczniowie spotkali nie tylko Świętego Mikołaja, ale i duńskiego Julemanda, od którego podarki przywiózł pan Andrzej. Każdy z uczniów szkoły podstawowej, gimnazjum i szkoły przysposabiającej do pracy otrzymał piękny prezent przygotowany właśnie w Danii.

      Serdeczne podziękowania kierujemy do zarządu Chrześcijańskiej Organizacji „Tabita” oraz stowarzyszenia Polske Born Himmmerland. W szczególny sposób chcemy podziękować pani Teresie Wiergowskiej i panu Andrzejowi Cichemu.Mikołaj w naszej szkole

      6. grudnia, jak co roku, naszych uczniów odwiedził niezwykły gość - św. Mikołaj. Wraz z orszakiem aniołów i reniferów zawitał do każdej klasy i obdarował wszystkich słodkościami. Spotkanie ze świętym zostało przygotowane przez Samorząd Uczniowski i jego opiekunów.Święto Komisji Edukacji Narodowej

      13. października w Zespole Szkół miała miejsce uroczysta akademia z okazji Święta Komisji Edukacji Narodowej. Uczniowie przygotowali program artystyczny -„Koncert Życzeń” adresowany do nauczycieli i pracowników administracji i obsługi. Podczas akademii odbyła się również ceremonia pasowania na ucznia przygotowana przez Samorząd Uczniowski. Wszyscy nowi uczniowie otrzymali upominki od Rady Rodziców oraz bilety do Parku Wodnego w Tarnowskich Górach ufundowane przez sponsora.
      Podczas uroczystości wręczone zostały również nagrody, które nasi uczniowie zdobyli w konkursie zorganizowanym przez fundację „Arka Noego”, zatytułowanym „Jedz lokalnie, myśl globalnie”. Mateusz Giersz z klasy 6ea zdobył Grand Prix konkursu. Jesica Bułka z klasy 2a zajęła I miejsce Jakub Bednarek z klasy 6ea otrzymał wyróżnienie. Laureatom gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.
      Serdeczne podziękowania kierujemy do Rady Rodziców, oraz pana Waldemara Skrzypca.
Święto Patrona Szkoły

      15. czerwca 2016 roku po raz kolejny przywitaliśmy naszych Gości oraz społeczność szkolną na uroczystości Święta Patrona Szkoły . Uroczysta gala odbyła się w Sali Parafialnej przy Bazylice NMP, za co jeszcze raz składamy serdeczne Bóg zapłać księdzu proboszczowi – Władysławowi Nieszporkowi.
      Uroczystość uświetniła swą obecnością pani Prezydent – Sława Umińska-Duraj. Jak co roku wspominaliśmy kończący się rok szkolny...


więcej >>

Dzień Sportu

      Pierwszego czerwca, z okazji Dnia Dziecka, wszyscy uczniowie Zespołu Szkół im. Marii Grzegorzewskiej, wzięli udział w zorganizowanym na terenie ochronki charytatywnej Dniu Sportu. Przygotowane dla dzieci i młodzieży konkurencje sportowe, dostosowane były do możliwości i sprawności uczniów. Każdy z zawodników z dużą determinacją walczył o przyznawane punkty. Młodzież gimnazjalna miała także okazję do rozegrania w tym dniu meczu piłki nożnej. Po wysiłkach sportowych wszyscy uczestnicy imprezy częstowali się słodkościami od Rady Rodziców. Dzień Sportu przygotowali nauczyciele wychowania fizycznego Krzysztof Zberek i Maciej Śmiechowski.IV Edycja „Idola”

      31. maja w naszej szkole odbyła się już IV edycja ,,Idola’’! W tym roku konkurs dedykowaliśmy Mamusiom i Tatusiom , a motywem przewodnim była muzyka z ulubionych filmów i bajek. Występy dzieci poprzedziły spotkania rodziców z wychowawcami klas przy pączkach i kawie - to zasługa Rady Rodziców Uczniowie kl.2a oraz 2aa przygotowali przepiękne wierszyki. W zabawie uczestniczyły wszystkie klasy. Występowali również soliści. No i zaczęło się...

więcej >>Kiermasz wielkanocny

      Podobnie jak w latach ubiegłych, przed świętami, w naszym Zespole Szkół zorganizowany został kiermasz. 16. marca od rana można było cieszyć oczy wspaniałymi ozdobami wielkanocnymi przygotowanymi przez uczniów, nauczycieli i rodziców. Pisanki, baranki i kurczątka wykonane zostały przeróżnymi technikami. Nie zabrakło także palm wielkanocnych i świątecznych dekoracji. Tradycyjnie podczas kiermaszu działała specjalnie zaaranżowana kawiarenka, w której można było spróbować ciast, ciasteczek, wielkanocnej paschy oraz innych smakołyków. Dochód z kiermaszu przeznaczony został na rzecz Rady Rodziców. Koordynatorem imprezy była mgr Sabina Jaworska.

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowanie i przeprowadzenie kiermaszu wielkanocnego.Bal karnawałowy

22.01.2016

      22. stycznia wszyscy uczniowie Zespołu Szkół wzięli udział w karnawałowej imprezie „Bal u Kopciuszka” w Spółdzielczym Domu Kultury w Piekarach Śląskich. Każda w klas reprezentowała inne królestwo, co odzwierciedlały przepiękne kostiumy. Uczestnicy balu zostali oficjalnie przedstawieni na dworze panującego władcy a następnie bawili się przy muzyce i ucztowali...

>> więcej


Wigilia 2015

21.12.2015

      21.grudnia we wszystkich klasach zorganizowane były spotkania opłatkowe. W świątecznej atmosferze nie zabrakło życzeń, tradycji łamania się opłatkiem, choinki i pięknych prezentów. Wspaniałe upominki dla każdego z uczniów przygotowała nasza Rada Rodziców.

Życzymy wszystkim radosnych, zdrowych i rodzinnych Świąt Bożego Narodzenia, a na Nowy Rok 2016, wszelkiej pomyślności i samych sukcesów.


więcej >>


Kiermasz Bożonarodzeniowy

15.12.2015

      15. grudnia 2015r. w naszym Zespole Szkół odbył się kiermasz bożonarodzeniowy. Przeznaczone do sprzedaży ozdoby choinkowe, stroiki, akcesoria świąteczne i prezenty dla bliskich, zostały wykonane przez uczniów, wychowawców i rodziców.
      W kameralnej kawiarence zapanował prawdziwie świąteczny klimat. Wspaniałe wypieki- ciasta wykonane przez mamy naszych uczniów, kusiły zapachem wyglądem a przede wszystkim smakiem. Nie zabrakło miłych gości. Z ogromną przyjemnością powitaliśmy na kiermaszu Panią Prezydent Piekar Śląskich Sławę Umińską - Duraj. Stroną organizacyjną kiermaszu koordynowała mgr Daria Lesiak. Cały dochód z kiermaszu przeznaczony będzie na rzecz Rady Rodziców.

Serdecznie dziękujemy Radzie Rodziców oraz wszystkim rodzicom, nauczycielom i uczniom, których zaangażowanie przerodziło się w sukces naszego kiermaszu.

W tym samym dniu mieliśmy okazję zobaczyć przedstawienie jasełkowe przygotowane pod kierunkiem mgr Joanny Kamińskiej. Młodzi artyści za pomocą śpiewu, słowa, muzyki instrumentalnej i ruchu scenicznego, wprowadzili nas w atmosferę zbliżających się świąt.„W magicznej krainie Narnii”

26.11.2015


      26. listopada w naszym Zespole Szkół odbyły się andrzejki zorganizowane przez mgr Annę Stacherę wraz z Samorządem Uczniowskim i jego opiekunem mgr Marią Kulanek. Oficjalnym momentem zaproszenia do zabawy było przejście przez drzwi starej szafy do krainy Narnii. Dym i kolorowe światełka oraz dekoracje wykonane przez mgr Mariolę Zgraję, wprowadziły wszystkich w świat magiczny i zaczarowany. Uczniom szkoły podstawowej przygrywał DJ, natomiast gimnazjalistom i młodzieży uczącej się w szkole przysposabiającej do pracy- członkowie Samorządu Uczniowskiego. Tańce przeplatane były zabawami prowadzonymi przez organizatorki imprezy. Uczniowie zagrali w grę „5 sekund”, próbowali dotrzeć do określonego celu przesuwając stopami po gazetach, konkurowali o to, kto najszybciej wypowie imię przeciwnika, po opadnięciu kurtyny. Emocjonującą zabawą dla najmłodszych była bitwa na kule z gazet. Zabawa dostarczyła dzieciom i młodzieży wielu niezapomnianych wrażeń.Największa lekcja gotowania zdrowego śniadania

6.11.2015


      Nasza szkoła wzięła udział w ogólnopolskiej próbie bicia rekordu Guinnessa- „Największa lekcja gotowania zdrowego śniadania- wiele lokalizacji”, w ramach programu Śniadanie Daje Moc. Akcja bicia rekordu Guinnessa odbyła się 6. listopada 2015 roku o godzinie 10.00 w wielu szkołach w całej Polsce...więcej>>

Święto Edukacji Narodowej

14.10.2015


      Święto Edukacji Narodowej- to dzień, w którym otrzymujemy życzenia wszelkiej pomyślności, w tym satysfakcji z wykonywanej pracy dydaktyczno-wychowawczej.

Dziękuję za każde dobre słowo skierowane w naszą- nauczycielską- stronę.

      Jednocześnie, życzę cierpliwości i wyrozumiałości rodzicom, bo proces nauczania to bardzo długi czas, niejednokrotnie z małymi efektami u podmiotów, jakimi są nasi uczniowie.

      Dziękuję Radzie Rodziców ZSS oraz sponsorom za pomoc w organizacji tego dnia. WASZE SERCE jest nie do przecenienia!!!

Dyrektor ZSS
Zygmunt Krawczyk


      14. października obchodziliśmy Święto Edukacji Narodowej. Uczniowie, rodzice oraz pracownicy naszego Zespołu Szkół wzięli udział w uroczystości przygotowanej przez Samorząd Szkolny wraz z opiekunem mgr Marią Kulanek. Część artystyczną stanowiły występy uczniów klasy 1aa i 2a oraz specjalnie z tej okazji przygotowany pokaz mody, podczas którego młodzież prezentowała zabawne propozycje ubiorów dla nauczycieli poszczególnych przedmiotów. W drugiej części uroczystości odbyło się pasowanie na ucznia, dla pierwszoklasistów oraz uczniów przyjętych do Zespołu Szkół w tym roku szkolnym.

      Dużą niespodzianką była wizyta specjalnego gościa - Shreka, który jako postać bajkowa, dokonał pasowania na czytelnika, wszystkich rozpoczynających naukę w naszej szkole uczniów. Zarówno pasowanie na ucznia, jak i czytelnika połączone było z wręczeniem dyplomów i drobnych upominków. Nauczyciele oraz pracownicy administracji i obsługi otrzymali od uczniów, przygotowane przez nich w formie laurki- życzenia. Również nasza Rada Rodziców podziękowała wszystkim pracownikom szkoły ciepłym słowem i okolicznościową pamiątką.


Dzień śląski

      10. czerwca obchodziliśmy „Dzień śląski”. Gospodarze spotkania mgr Joanna Kamińska i mgr Michał Sojka powitali wszystkich w tradycyjnych śląskich strojach. Dowiedzieliśmy się, jak nazywają się poszczególne elementy regionalnego ubioru kobiecego i męskiego, co to jest „galanda” i jak dawniej odbywały się „zolyty”. Nasz szkolny zespół artystyczny również zaprezentował się w wydaniu śląskim. Mieliśmy okazję posłuchać pięknych przyśpiewek, wierszyków i wyliczanek. Najmłodsi artyści pokazali też piękny układ taneczny. „Dzień Śląski” w naszej szkole był nie tylko wspaniałą lekcją kultury regionalnej, ale także małą podróżą sentymentalną.


Dzień sportu

      1. czerwca, w Dniu Dziecka wszyscy uczniowie Zespołu Szkół wzięli udział w zawodach sportowych zorganizowanych na terenie ochronki parafialnej...


więcej >>

Profilaktyka - Zryw wolnych serc

      1. czerwca cała społeczność szkolna wzięła udział w akcji profilaktycznej promującej modę na życie wolne od uzależnień. Symbolem akcji był gest bicia serca wykonywany przez całą społeczność szkolną przez 60 sekund. Ponadto uczniowie wzięli udział w zajęciach profilaktycznych z pedagogiem i psychologiem szkolnym oraz wykonali prace plastyczne - serca w różnych technikach.
      Zryw wolnych serc był również okazją do przypomnienia o nadrzędnej wartości, jaką jest zdrowie i życie.


Święto Patrona Szkoły

      29. maja obchodziliśmy Święto Patrona Szkoły. Przed rozpoczęciem uroczystości, delegacja Zespołu Szkół im. Marii Grzegorzewskiej odwiedziła Panią Prezydent Piekar Śląskich Sławę Umińską-Duraj w siedzibie Urzędu Miasta.

      Oficjalna gala odbyła się w sali parafialnej piekarskiej Bazyliki. Niespodzianką dla wszystkich gości był występ uczniów, którzy wcielili się w rolę muzyków z zaprzyjaźnionego zespołu Oberschlesien. Po prezentacji multimedialnej, przedstawiającej ostatnie osiągnięcia placówki, zostały wręczone podziękowania oraz okolicznościowe upominki dla naszych dobroczyńców. W tym roku do grona „Przyjaciół Szkoły”| dołączyli: pani Jadwiga Musialik, pani Maria Wiśniewska, pan Przemysław Krawczyk, pan Janusz Klimkiewicz, zespół Oberschlesien oraz Klub Seniora w Piekarach Śląskich. Jak co roku, przyznane zostały nagrody im. Marii Grzegorzewskiej dla wyróżniających się uczniów. Tegorocznymi laureatami zostali: Natalia Gawlica, Agnieszka Grabara i Łukasz Wadowski. Na zakończenie części oficjalnej uczniowie Zespołu Szkół wystąpili w przedstawieniu „Lata ptaszek”, przygotowanym pod kierunkiem mgr Izabeli Nocuń i mgr Joanny Kamińskiej.

Dziękujemy księdzu proboszczowi Władysławowi Nieszporkowi oraz wszystkim zaproszonym gościom, że znaleźli dla nas czas i zechcieli z nami świętować. Dziękujemy rodzicom, nauczycielom i obsłudze ZSS za pracę, jaką włożyli w przygotowanie Święta.


Trzecia edycja „Idola”

      29. maja, po oficjalnych obchodach Święta Patrona Szkoły, rozpoczęła się trzecia edycja konkursu „Idol”. W imprezie wzięły udział wszystkie klasy szkoły podstawowej, gimnazjum i szkoły przysposabiajacej do pracy. Tym razem w naszym jury gościliśmy prawdziwe gwiazdy - członków popularnego zespołu Oberschlesien...


więcej >>

Kiermasz wielkanocny

      26. marca w Zespole Szkół im. Marii Grzegorzewskiej zorganizowany został kiermasz wielkanocny. Uczniowie, wychowawcy i rodzice przygotowali ozdoby świąteczne, stroiki, palmy oraz pisanki w najróżniejszych technikach. Można było również nabyć ręcznie wykonaną biżuterię z materiałów naturalnych oraz domowe przetwory. W świątecznej kawiarence czekały na gości wspaniałe wypieki oraz tradycyjny żurek. Z ogromną przyjemnością gościliśmy w tym dniu Panią Prezydent Miasta Piekary Śląskie Sławę Umińską-Duraj. Odwiedzili nas również członkowie piekarskiego Klubu Seniora.


      Dodatkową atrakcją był koncert instrumentalny w wykonaniu uczniów Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej w Bytomiu wraz z opiekunem panem Tomaszem Grzybem. Artyści zaprezentowali kilkanaście krótkich utworów, w różnych sekcjach instrumentalnych.


Stronę organizacyjną kiermaszu i koncertu koordynowała mgr Sabina Jaworska. Całkowity dochód z imprezy przeznaczony został na rzecz Rady Rodziców.

            Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowanie kiermaszu.


Bal karnawałowy

      Dwudziestego dziewiątego stycznia uczniowie Zespołu Szkół wzięli udział w balu karnawałowym zorganizowanym we współpracy ze Spółdzielczym Domem Kultury w Piekarach Śląskich...


>> więcej


Spotkania opłatkowe

      Dziewiętnastego grudnia, we wszystkich klasach zorganizowane zostały spotkania opłatkowe. Na pięknie nakrytych stołach znalazły się tradycyjne potrawy wigilijne oraz słodkie przysmaki. Nie zabrakło opłatka, a tym samym okazji do życzeń i serdecznych uścisków...


więcej >>

Kiermasz Bożonarodzeniowy

      Osiemnastego grudnia w Zespole Szkół odbył się kiermasz bożonarodzeniowy. Przeznaczone do sprzedaży ozdoby choinkowe, stroiki, akcesoria świąteczne i prezenty dla bliskich, zostały wykonane przez uczniów, wychowawców i rodziców. Ogromnym powodzeniem cieszyły się wypieki świąteczne, których można było spróbować w kawiarence, oraz tradycyjny chleb z domowym smalczykiem. Atmosfera w tym dniu była wyjątkowa. Nasz kiermasz odwiedziło wiele osób. Z ogromną radością powitaliśmy w tym dniu panią Prezydent Piekar Śląskich Sławę Umińską-Duraj.
      Cały dochód z kiermaszu przeznaczony będzie na rzecz Rady Rodziców.

Serdecznie dziękujemy wszystkim rodzicom. Szczególne podziękowania kierujemy do pań z Rady Rodziców: Małgorzaty Gawlicy, Małgorzaty Grzebieluch i Kariny Wadowskiej oraz do pań: Aleksandry Jakubczyk i Katarzyny Bułki.

      Korzystając z obecności wielu rodziców, zespół artystyczny, pod kierunkiem mgr Joanny Kamińskiej, zaprezentował świąteczny program wokalno-instrumentalny. Z programem kolęd, nasi uczniowie wystąpili już wcześniej, podczas Wojewódzkiego Konkursu Kolęd i Pastorałek „W grudniowe dni kolęda brzmi”, zajmując III miejsce. W konkursie wzięła także udział mgr Joanna Kamińska, opiekun zespołu, wraz z chórkiem uczennic. Wykonanie pastorałki „Ciemna nocy” przez panią Joannę oraz Agnieszkę i Nikolę z klasy 2Ge, otrzymało wyróżnienie specjalne, w kategorii „śpiewający nauczyciele”.


Wizyta Świętego Mikołaja

      Samorząd Szkolny we współpracy z Radą Rodziców zorganizował „Mikołajki” w naszym Zespole Szkół. Trzeciego grudnia, do klas szkoły podstawowej, gimnazjum i szkoły przysposabiającej do pracy, zawitał orszak Świętego Mikołaja. Najmłodsi uczniowie przygotowali dla gości piosenki i wierszyki o tematyce świątecznej oraz listy z życzeniami. Święty Mikołaj bez wyjątków, obdarował wszystkie dzieci, nawet te nieco starsze, mając nadzieję, że za rok będą jeszcze grzeczniejsze. W zorganizowaniu upominków Świętemu Mikołajowi dzielnie pomagały panie z Rady Rodziców. Kolejnym prezentem w tym dniu, było przedstawienie teatralne „Królowa Śniegu”, które mieliśmy okazję wspólnie obejrzeć.


Andrzejkowe atrakcje

      Dla naszych uczniów, ostatni piątek listopada stał się niezwykle atrakcyjnym dniem. Z okazji zbliżających się „Andrzejek”, przygotowana została wspaniała impreza z niespodziankami.
      Na początek, cała społeczność szkolna, wzięła udział w spotkaniu z magią w Teatrzyku Iluzji. Wszyscy z ogromną ciekawością obserwowali pokaz magicznych sztuczek. Prawdziwym wyróżnieniem, była możliwość zostania choć na chwilę, asystentem Mistrza Bruna...


więcej >>

Idol- druga edycja

      Siedemnastego czerwca w naszej szkole odbyła się druga edycja, cieszącego się dużym zainteresowaniem uczniów, konkursu talentów „Idol”. W imprezie wzięły udział wszystkie klasy Zespołu Szkół. Pokaz umiejętności artystycznych podzielony był na kategorię zespołową i solistów. Poziom wykonania utworów muzycznych oceniało trzyosobowe jury. Część utworów prezentowana była „na żywo”, mieliśmy również występ uczennicy z użyciem programu „Mówik”. Choreografia i wizerunek sceniczny wszystkich artystów, wzbudziły entuzjazm publiczności i wysokie oceny jurorów. Każdy z występujących został nagrodzony nie tylko oklaskami, ale również dyplomem i upominkiem. Szkolnego „Idola” przygotowały mgr Daria Lesiak oraz mgr Małgorzata Świgoń.


Święto Patrona Szkoły

      Dziesiątego czerwca miały miejsce obchody Święta Patrona Szkoły. Część oficjalna, podobnie jak w latach ubiegłych odbyła się w auli parafialnej Bazyliki Najświętszej Marii Panny. Nasi goście mieli okazję zobaczyć pokaz multimedialny, prezentujący osiągnięcia placówki w bieżącym roku szkolnym. Przygotowane zostały dla nich także upominki, wykonane przez uczniów podczas zajęć arteterapii. Głównym punktem uroczystości było ogłoszenie tegorocznych laureatów nagrody im. Marii Grzegorzewskiej, dla wyróżniających się uczniów. W tym roku, z rąk prezydenta Piekar Śląskich Stanisława Korfantego, nagrody odebrali: Bartłomiej Wyrwa, z klasy trzeciej gimnazjum i uczeń klasy czwartej Krzysztof Jakubczyk.      Święto Patrona jest również okazją do podziękowania osobom, w sposób szczególny związanym z naszą placówką. Do grona „Przyjaciół Szkoły” dołączyli w tym roku: I Zastępca Prezydenta Miasta Piekary Śląskie Janusz Pasternak, Dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie Maciej Gazda, fotografik, opiekun artystyczny projektu „Pomagamy Mówić” Artur Ślęzak oraz długoletni sponsorzy: Wacław Bajer oraz państwo Konowoł. Dyrektor Zygmunt Krawczyk wręczył również pamiątkowe podziękowania dla najbardziej zaangażowanych w życie szkoły rodziców. Tegoroczny Dzień Patrona dostarczył nam wielu wzruszeń. Uczniowie Szkoły Przysposabiającej do Pracy, którzy 27. czerwca zakończą edukację w Zespole Szkół, również zostali wyróżnieni. Nagrody dla pierwszych absolwentów wręczyła radna Gabriela Kossakowska a dyrektor Zespołu Szkół złożył podziękowania dla wychowawcy mgr Małgorzaty Mróz. Wyrazy uznania i podziękowania za 30 lat pracy zostały skierowane również do pani Doroty Kłosek, odchodzącej w tym roku na emeryturę.      Ostatnim punktem części oficjalnej był występ artystyczny naszych uczniów przygotowany pod kierunkiem mgr Joanny Kamińskiej.Piknik rodzinny

      Po części oficjalnej obchodów Święta Patrona Szkoły na terenie naszego Zespołu Szkół odbyła się rodzinna impreza plenerowa przygotowana przez mgr Małgorzatę Mróz. Dla wszystkich uczestników przewidziana była moc atrakcji na świeżym powietrzu, między innymi: konkurencje zręcznościowe „Paint Ball” i „Angry Birds”, zajęcia fitness poprowadzone przez mgr Urszulę Kazan, „Kącik urody”, malowanie twarzy, formowanie balonów. Zabawy muzyczno-ruchowe, do których włączyły się całe rodziny, poprowadził nasz zaprzyjaźniony animator pan Rafał. Każdy miał okazję nauczyć się nowych kroków tańca i ciekawej choreografii. Na wszystkich zmęczonych intensywnym ruchem czekało wiele smakołyków. Grill z kiełbaskami i śląskimi krupniokami, chleb z domowym smalcem, pyszne ogórki małosolne i słodkie wypieki: rogaliki, ciasteczka i pączki. Do stoiska z popcornem i watą cukrową cały czas ustawiała się długa kolejka chętnych. Ze wszystkich przysmaków i atrakcji dzieci i młodzież korzystały za darmo. Przez cały czas trwania imprezy panowała wspaniała atmosfera. Z twarzy naszych uczniów nie schodziły radosne uśmiechy.      Serdecznie dziękujemy pani Annie Gajdzik, panu Rafałowi Pawełczykowi, panu Marcinowi Stillerowi wraz z animatorkami, panu Zbigniewowi Komarskiemu z firmy TRAPEX, pani Marii Plewińskiej z Zakładu Produkcji Wyrobów Podrobowych, prezesowi firmy EKA panu Musiolikowi, firmie ABE oraz firmie SPECTRUM.
      Szczególne podziękowania kierujemy w stronę Rady Rodziców, pani Małgorzaty Gawlicy, pani Małgorzaty Grzebieluch, pani Kariny Wadowskiej za ogromny trud włożony w zorganizowanie pikniku oraz mgr Moniki Kalus za pomoc na każdym etapie przygotowań i przebiegu imprezy.
      Doceniamy wysiłek uczniów Szkoły Przysposabiającej do Pracy, którzy poświęcili swój wolny czas na przygotowania do pikniku.

      Wyrazy największego uznania należą się pomysłodawczyni pikniku rodzinnego mgr Małgorzacie Mróz za koordynowanie wszystkich działań związanych z tym wspaniałym przedsięwzięciem.


Kiermasz Wielkanocny

      Dziesiątego kwietnia w naszym Zespole Szkół zorganizowany został Kiermasz Wielkanocny. Uczniowie wraz z wychowawcami oraz rodzice przygotowali świąteczne ozdoby, stroiki, pisanki i wielkanocne palmy, wykonane przy pomocy różnorodnych technik. Jak co roku, te barwne rękodzieła cieszyły się ogromnym zainteresowaniem kupujących. Tradycyjnie nasz kiermasz połączony był z degustacją wielkanocnych wypieków, w specjalnie zorganizowanej kawiarence. Z ogromną przyjemnością gościliśmy panie z Klubu Seniora w Piekarach Śląskich oraz radnego Czesława Wymysło. Przygotowania i przebieg imprezy koordynowała mgr Małgorzata Mróz. Dochód z kiermaszu zasili fundusz Rady Rodziców.


      Serdeczne podziękowania kierujemy do właścicieli kwiaciarni „Aleksandra” i „Kwiaty u Beaty” oraz firmy „Hekan”. Bardzo gorąco dziękujemy wszystkim rodzicom za wspaniałe wypieki i ozdoby świąteczne, szczególnie zaś paniom z Rady Rodziców za ogromny wkład w zorganizowanie kiermaszu.


Powitanie wiosny

      Dwudziestego pierwszego marca społeczność naszego Zespołu Szkół tradycyjnie powitała wiosnę. Uczniowie klasy 5a, 2aaG oraz 2ag w poszukiwaniu wiosny musieli wykazać się doskonałą orientacją w terenie, zręcznością i pomysłowością. Właśnie takie umiejętności potrzebne były w podchodach przygotowanych przez nauczycieli gimnazjum. Pozostali uczniowie wzięli udział w „Konkursie na Najpiękniejszą Marzannę oraz poszukiwali oznak wiosny w najbliższej okolicy. Po zmaganiach konkursowych młodzież odpoczywała przy ognisku i z apetytem pożywiała się pieczonymi kiełbaskami i wiosenną sałatką.


Bal karnawałowy

      Czternastego lutego uczniowie Zespołu Szkół im. Marii Grzegorzewskiej wzięli udział w balu karnawałowym, który odbył się w Spółdzielczym Domu Kultury w Piekarach Śląskich. W pięknie udekorowanej sali, mieliśmy okazję zobaczyć naszą młodzież w pomysłowych, zabawnych i niejednokrotnie zachwycających przebraniach. Niektóre stroje przygotowane były w parach, wystąpiły też grupy tematyczne, m.in. piraci i tancerze flamenco. Również wychowawcy w tym dniu pokazali się w niecodziennych kreacjach. Przy wspaniałej muzyce wszyscy bawili się znakomicie, tym bardziej, że nasz zaprzyjaźniony wodzirej Rafał Pawełczyk proponował przeróżne zabawy i wspólną naukę tańca. Wybrano króla i królową balu, którymi zostali Natalia Gawlica i Łukasz Król. Z ogromną przyjemnością gościliśmy na balu panie i panów z piekarskiego Klubu Seniora, którzy wspaniale włączyli się do zabawy.
      Bal karnawałowy był też okazją do przypomnienia miłej tradycji Dnia Zakochanych. W imieniu zainteresowanych, pamiątkowe kartki z życzeniami wręczał walentynkowy listonosz.
      Impreza została przygotowana przez mgr Darię Lesiak i mgr Monikę Kalus. Głównym sponsorem balu była Rada Rodziców naszego Zespołu Szkół.


      Serdeczne podziękowania kierujemy do dyrekcji Spółdzielczego Domu Kultury w Piekarach Śląskich za udostępnienie sali, dyrekcji zakładów mięsnych Ham i właściciela piekarni Max za poczęstunek oraz pani Izabelli Burek za wypożyczenie strojów karnawałowych.
      W szczególny sposób chcemy podziękować paniom z Rady Rodziców za ogromny wkład w przygotowanie balu, zorganizowanie kawiarenki z domowymi wypiekami oraz finansowanie imprezy z funduszy Rady Rodziców.
      Doceniamy również wkład pracy uczniów- w szczególności z klasy 3Ge oraz 3Pa, którzy bardzo aktywnie włączyli się w dekorowanie i sprzątanie sali, poświęcając swój wolny czas.


Czas spokoju i radości…

      Dwudziestego grudnia, tuż przed świętami, we wszystkich klasach zorganizowane zostały spotkania opłatkowe. Na pięknie nakrytych stołach znalazły się tradycyjne potrawy wigilijne oraz słodkie przysmaki. Nie zabrakło opłatka, a tym samym okazji do życzeń i serdecznych uścisków. W uroczystej atmosferze i przy dźwięku kolęd każdy mógł już poczuć świąteczną atmosferę. Miło było nam gościć w tym dniu rodziców naszych uczniów, którzy wspaniale włączyli się do przygotowań. Nasze panie z Rady Rodziców i tym razem zaskoczyły wszystkich niecodziennym strojem- w przebraniach aniołków odwiedziły naszych uczniów ze świątecznymi paczkami.

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia składamy wszystkim życzenia zdrowia, radości i pomyślności, a w Nowym Roku 2014 samych pogodnych dni.


Świąteczny kiermasz

      Jak co roku w grudniu, w Zespole Szkół odbył się kiermasz bożonarodzeniowy. Przeznaczone do sprzedaży ozdoby choinkowe, stroiki, akcesoria świąteczne i prezenty dla bliskich, zostały wykonane przez uczniów, wychowawców i rodziców. W kameralnej kawiarence, zapachem, wyglądem a przede wszystkim smakiem, kusiły wspaniałe wypieki- ciasta i ciasteczka wykonane przez mamy naszych uczniów. Stroną organizacyjną zajęła się tradycyjnie mgr Małgorzata Mróz. Cały dochód z kiermaszu przeznaczony będzie na rzecz Rady Rodziców.


Mikołajki

      Szóstego grudnia uczniowie Zespołu Szkół od rana oczekiwali wyjątkowego gościa. Święty Mikołaj wraz ze swoim orszakiem odwiedził wszystkie grzeczne dzieci, niezależnie od wieku. Nasi uczniowie otrzymali upominki nie tylko od honorowego gościa, ale również od przemiłych elfów, w rolę których wcieliły się panie z Rady Rodziców. Było dużo radości i uśmiechów, pamiątkowe zdjęcia, a w podziękowaniu Święty Mikołaj mógł usłyszeć od dzieci piękną piosenkę.


      W tym samym dniu nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu „Dom dla skrzydlatego przyjaciela”. W listopadzie i grudniu wszystkie klasy naszego Zespołu Szkół przygotowywały z wychowawcami karmniki i budki lęgowe. Uczestnicy konkursu wykazali się fachową wiedzą, pomysłowością i zdolnościami technicznymi. Jury miało duży problem z wyłonieniem zwycięzców, ponieważ poziom prac był naprawdę wysoki. Pierwszą nagrodę otrzymała klasa 3 Pa, drugą 4e, zaś trzecie miejsce zajęli uczniowie klasy 4ea. Pozostali uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy.


Andrzejki

      Dwudziestego dziewiątego listopada obchodziliśmy w Zespole Szkół „Andrzejki”. W budynku szkoły podstawowej zabawa dla dzieci połączona była z konkursem wiedzy na temat świętego Andrzeja. Również dekoracja przypominająca sieć rybacką nawiązywała do postaci Andrzeja apostoła- głównego bohatera tego dnia.


      Młodzież z gimnazjum miała tradycyjne Andrzejki. Tu dominowały wróżby i przepowiednie dotyczące najbliższej i nieco bardziej odległej przyszłości. Zarówno wszystkie panny, jak i nasi kawalerowie z przyjemnością wzięli udział w zabawach związanych z ewentualnym zamążpójściem bądź ożenkiem. Wszyscy bawili się wyśmienicie. Słodki poczęstunek dla uczniów zapewniła w tym dniu Rada Rodziców.


Święto Komisji Edukacji Narodowej

      Jedenastego października nasi uczniowie przedstawili program artystyczny przygotowany pod kierunkiem mgr Joanny Kamińskiej. Występ miał charakter koncertu i dedykowany był wszystkim pracownikom Zespołu Szkół. Śpiew, taniec i muzyka instrumentalna bardzo podobały się publiczności, jednak serca wszystkich bezapelacyjnie podbił Mateusz w roli torreadora, w towarzystwie hiszpańskich tancerek. W drugiej części akademii uczniowie, którzy w tym roku rozpoczęli naukę w Zespole Szkół im. Marii Grzegorzewskiej, podczas uroczystej ceremonii, zostali pasowani na uczniów.


      Czternastego października podczas uroczystej Rady Pedagogicznej dyrektor Zygmunt Krawczyk wyróżnił sześcioro nauczycieli: mgr Sabinę Chromy, mgr Annę Jureczko, mgr Monikę Kalus, mgr Urszulę Kazan, mgr Marię Kulanek i mgr Macieja Śmiechowskiego. Z grona pracowników administracji i obsługi w tym roku nagrody otrzymali: p. Joanna Blochel, p. Dorota Kłosek, p. Magdalena Rzepa, p. Jadwiga Ścigała i p. Adam Stasek.


      Tego samego dnia, podczas miejskich obchodów Święta Komisji Edukacji Narodowej, nagrodę Prezydenta Miasta Piekary Śląskie otrzymała mgr Janina Lisiak.
I edycja "Idola"

      W Zespole Szkół po raz pierwszy został zorganizowany konkurs talentów pod nazwą „Idol”. W rywalizacji wzięli udział przedstawiciele wszystkich oddziałów szkoły podstawowej i gimnazjum. Większość klas postanowiła także wystąpić zespołowo. Repertuar był bardzo zróżnicowany: od najnowszych przebojów do muzyki z lat 60-tych i 70-tych. Choreografia i wizerunek sceniczny wszystkich artystów wykreowane przez nasze pomysłowe wychowawczynie zachwycił jury, dlatego każdy z występujących został nagrodzony nie tylko oklaskami, ale również dyplomem i upominkiem. Imprezę przygotowały mgr Małgorzata Świgoń, mgr Monika Kalus i mgr Daria Lesiak.

      Na szczególne wyróżnienie zasłużyli: Agnieszka Grabara, Izabela Dziencioł i Paweł Moszny oraz klasa pierwsza i klasa druga gimnazjum.