IV Edycja „Idola”


      31. maja w naszej szkole odbyła się już IV edycja ,,Idola’’! W tym roku konkurs dedykowaliśmy Mamusiom i Tatusiom , a motywem przewodnim była muzyka z ulubionych filmów i bajek.
      Występy dzieci poprzedziły spotkania rodziców z wychowawcami klas przy pączkach i kawie - to zasługa Rady Rodziców. Uczniowie kl.2a oraz 2aa przygotowali przepiękne wierszyki. W zabawie uczestniczyły wszystkie klasy. Występowali również soliści. No i zaczęło się!
      Brawurowe wykonania takich przebojów jak ,, O mnie się nie martw ,”,,Hej, czy ty wiesz”, ,, Ściernisko” i ,,Chłopaki nie płaczą’’ wprawiły wszystkich obecnych w nastrój radosnej euforii ! Płynęliśmy z falą radości dalej, poprzez świat baśni, gdzie bawiły nas Smurfy, Pszczółka Maja, Kubuś Puchatek i Kaczka Dziwaczka. Wyginaliśmy śmiało ciała wespół z Królem Julianem. Zastanawialiśmy się (ale tylko przez chwilę)czy jesteśmy ,, nie ten – tego” i naprawdę chcieliśmy tacy być! Sięgnęliśmy w końcu gwiazd, będąc świadkami gwiezdnej walki dobra ze złem. Razem z czterema pancernymi i psem zadumaliśmy się nad trudną historią naszej ojczyzny , by w końcu galopować z Małym Rycerzem i jego hajduczkami ku jasnej, pięknej przyszłości!!! Były również chwile głębszej refleksji przy muzyce z filmu ,,Quo vadis”. Podczas występów dzieci do piosenek takich jak ,,Umówiłem się z nią na dziewiątą” czy ,,W starym kinie” niejednemu z nas zakręciła się w oku łza wzruszenia…
      Ale co tam, cytując kolejnego wykonawcę: nie płacz Ewka! Przecież następny ,,Idol ‘’już za rok!

      Podsumowując – zabawa była przednia! Dzieci jak zwykle popisały się wyjątkowymi talentami aktorskimi i wokalnymi. Stroje i dekoracje wykonane zostały z wyszukanym smakiem, zaś interpretacje piosenek i układy choreograficzne zadziwiały szaloną fantazją. A wszystko to dla Was – kochani Rodzice! Niech takie chwile dodadzą Wam sił i pewności, że wszystko co robicie dla swoich dzieci ma wielki sens!

      Nagrodą specjalną IV edycji ,,Idola” jest wyjście dzieci do kina ,,Zacisze” 07.05.2016r. na darmowy seans filmowy, za zgodą dyrekcji kina oraz dzięki życzliwości pana Jakuba Pudełko.

      Jako organizator imprezy dziękuję Panu Dyrektorowi, Radzie Rodziców, wszystkim rodzicom (szczególnie państwu Konowoł i Surowiec ), nauczycielom i pracownikom obsługi za pomoc w przygotowaniu tego przedsięwzięcia.

Ewa Kowalik